Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Oliver Heaviside

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

18 May 1850

Camden Town, London, England

3 Feb 1925

Torquay, Devon, England

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Oliver Heaviside 'anne Rachel Elizabeth Batı ve Thomas Heaviside idi var. Thomas oymacı ve su renk sanatçıydı. Oliver, ailesi dört oğlu en küçüğü olan 55 King Street Camden Town doğdu. O zaman o genç bir çocuk ve bu onun işitme etkilendi kızıl yakaladı. Bu onun hayatı üzerinde büyük etkisi olduğu, onun çocukluk kendisi ve diğer çocuklar arasındaki ilişkileri zor mutsuz ediyordu. Ancak onun okul sonuçları oldukça iyi olduğunu 1865 yılında beşinci gelen 500 öğrenci yerleştirildi.

Akademik konularda Heaviside için ancak küçük cazibe tutun ve 16 yaşında o okulu bıraktı görünüyordu. Belki de daha fazla, çünkü o okuldan ayrıldıktan sonra çalışmaya devam öğrenme ile daha okul ile, o Mors kodu, okudu elektrik ve eğitimi daha da dil öğrendim özellikle hayal kırıklığına olarak özellikle Danimarka ve Almanca. O telgrafçı olarak kariyer ve hedef olarak bu o tavsiye ve amcası Charles Wheatstone tarafından elektrikli cihazlar Wheatstone köprüsü olarak bilinen (adet yardımcı ondan sonra adlandırılmıştır).

1.868 Heaviside yılında Danimarka gitti ve bir telgrafçı oldu. O hızla mesleği ilerleme kaydetmiş ve İngiltere'ye 1871 yılında upon Tyne Great Northern Telgraf Şirketi ofisi olan yurtdışında trafik ele Newcastle bir mesaj almak yukarıya döndü.

Heaviside giderek sağır oldu ama kendi üzerinde çalıştı elektrik içine araştırmalar. Devam ederken baş operatörü olarak Newcastle yılında elektrik bildiri yayınlamaya başlayan çalışma, 1872 yılında ve daha sonra 1873 yılında ikinci yeterli ilgi Maxwell için onun Elektrik ve Manyetizma üzerine İnceleme ikinci baskısında sonuçları belirtilmiştir. Maxwell s 'Heaviside hayran tez ve bir telgrafçı olarak işinden vazgeçti ve işin çalışma yaptığı zaman adamıştır. Daha sonra şunu yazdı:

Ben ki, daha büyük ve en büyük, onun gücü müthiş olanaklar gördüm. Ben kitabın ana kararlıydı ... Önce olduğu kadar, ben mümkün olabilir anlayabileceği Bana birkaç yıl aldı. Sonra Maxwell kenara bırakarak ve kendi ders izledi. Ve ben çok daha hızlı ilerledi.

Her ne kadar ilgisi ve bu çalışma anlayışı derin, Heaviside sertlik ilgi değildi. Okulda Öklid, içinde vurgu titiz delil üzerinde bir konunun çalışma olmuştu Onun en yoksul konu, bir fikir güçlü kim yazdı daha sonra Heaviside tarafından sevilmeyen:

Bu gençlerin sadece mantıksal inceliklerini üzerinde bir şey açısından eşit .. bir açık gerçek bir kanıtı anlamaya çalışan beyinleri addling olmalıdır şok edici olduğunu açık.

Cefa bu nefret rağmen, Heaviside büyük Maxwell '20 değişkenler, iki değişken dört denklem onları yerine 20 denklemler s basitleştirmek başardı. Bugün bu 'Maxwell' denklemler 'bunların aslında' bulunmaktadır unutmadan s arama Heaviside denklemleri. FitzGerald şunu yazdı:

Maxwell tez saldırı parlak satır yıkıntıları ile, onun yerleşik kampların, onun savaş cumbered olduğunu. Oliver Heaviside bu uzak, temizledi bir direkt rota kadar açtı, geniş bir yol yaptı, bir ülkenin önemli iz araştırdı vardır.

Elektromanyetizma üzerine Heaviside sonuçları, etkileyici gibi, onun araştırmalarda geliştirdiği vektör analizinde önemli yöntem gölgesinde idi. Onun operasyonel hesabı, 1880 ve 1887 arasında gelişmiş, ancak çok tartışmalara neden oldu. Ona hangi elektrik devrelerinin teorisi çıktı adi diferansiyel denklemlerin çözümü sağlamak için kendi operasyonel hesabı tanıttı. He d / dx bir değişken p bir cebirsel denklemin içine diferansiyel denklemler dönüşüm tarafından diferansiyel operatör değiştirdi. Cebirsel denkleminin çözümü geri orijinal diferansiyel denklemlerin çözümü vermek için dönüşüm tabloları kullanılarak dönüştürülür olabilir. Her ne kadar yüksek cevap elde başarılı, Heaviside's hesabın doğruluğu Bromwich 'iş var kadar ispat değildi.

Burnside, gerekçesiyle bir o Proceedings of Royal Society hangi gönderilmektedir vardı operasyonel hesabı, Doğum Heaviside's kağıt reddetti ki:

... maddenin içerdiği hataları ve kanıt olarak karşılanamaz yetersizlikler vardı.

Tait Heaviside ve Gibbs ile vektör yöntemleri karşı quaternions savunuyordu ve Doğa Heaviside yöntemleri atak sık sık mektup gönderdi.

Heaviside bilgi birikim elde daha fazla gelişmeler, daha az onun sadece çöllerden daha almaya gittim. 1.887 Preece, bir GPO teknik uzman, net telefon devreleri bir kağıt yazdı. Onun kağıt hata ve Heaviside Elektromanyetik indüksiyon ve yayılmasını Elektrikçi olarak yayınlanan bu işaret 3 Haziran 1887. Heaviside, asla bir tartışma önlemek için, şunu yazdı:

Efendim W Thomson 'denizaltı kablo teorisi muhteşem bir şey. .. Mr Preece tebrik için deneyler de yardımcı olması üzerine bunun üzerine (bu yüzden) Sir W Thomson bize teorisini tabanlı çok şey var, o nedenle olağandışı bir şekilde eksiksiz bilgiye sahip olmalıdır. Ama ünlü bilim adamının teorisi seçkin scienticulist, bir uzaktan kaydetmek benzemez.

Bu yazıda Heaviside verdi yılında, ilk kez, koşullar bozulma olmadan bir sinyal iletimi için gerekli. Süre Preece araştırma önerileri başındaydı indüksiyon artırmak için indüksiyon bobin için fikri GPO tarafından alınacak olası değildi. Heaviside ama fikir düştü o 1904 yılında ABD'de patenti alınmıştır. Michael Pupin Columbia Üniversitesi ve George Can ATT ve iki telefon hattı boyunca aralıklarla indiksiyon bobinleri kullanma hakkında Heaviside's kağıtları okuyun. Hem Campbell ve Pupin hangi Pupin, 1904 yılında layık bir patent başvurusunda bulundu.

Tüm kötü Heaviside için ancak gitti. Thomson, 1889 yılında açılış adresini vermek Başkanı Enstitüsü Elektrik Mühendisleri, Heaviside açıklanan gibi bir otorite olarak. Lodge Nature Heaviside açıklayan yazdığı bir adamdı:

... olan derin araştırmalar içine elektro-herkesten daha henüz anlamış manyetik dalgaları daha yaptılar.

Heaviside 1891 yılında Royal Society Üyesi, o alınan belki de en büyük onur seçildi. Whittaker bir geç 19. yüzyılın en önemli üç buluşları olarak Heaviside operasyonel hesabı puan.

1.902 Heaviside olarak orada olan radyo dalgaları Dünya'nın eğimi takip izin atmosferde bir tabaka olarak tahmin yürütüyor. Atmosferde Bu katman, Heaviside katman, onu almıştır. Varlığını 1923 yılında radyo bakliyat dikey olarak yukarı doğru yansıtan katmandaki dönen bakliyat iletilen edildi aldı kanıtlandı.

Bu bir hata bu onur bu Heaviside alınan düşünmek olur onu hayatının son bölümünü mutluluk verdi. Gibi yıllar geçtikçe o görünüyordu Aksine daha acı olmak. 1.909 Heaviside yılında burada bir zulüm karmaşık artan kanıt gösterdi Torquay taşındı. Onun komşuları olarak Heaviside ilgili hikayeler garip ve kimin yaptığı mobilya yerine münzevi hayata küsmüş:

... bazı Neolitik dev mobilya gibi çıplak Odalar hakkında duran granit blokları. Diye gezindi bu fantastik oda, büyüyen sayesinde dirtier ve dirtier ve daha dağınık - bir istisna dışında. Tırnaklarını her zaman zarif, manikürlü vardı ve parlak kiraz pembe boyalı.

Belki Heaviside daha yaygın Andrew Lloyd Webber şarkıya Journey Heaviside katmana Müzik Kedilerde, TS Eliot ve şiirler dayalı nedeniyle bilinen olmuştur:

Up Russell otel geçmiş Up
Up Heaviside katmana kadar

Eğer birçok kişi büyüklüğü ve bu üzücü yanlış dehasının başarıları önemini anlamak Ancak şüpheli. Olarak Heaviside belirtilen oldu:

Matematiksel bir düşünür olan çalışmaları uzun tanıma berraklığı korumak için başarısız hak ...

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland